Polityka cookies

Szanujemy Twoją prywatność

Używane przez nas plik cookie umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie naszej strony i ciągłe ulepszanie oferowanych usług. Zawsze jednak możesz ograniczyć ich działanie. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.

Akceptuję Ustawienia Nie akceptuję

Więcej informacji.

Dotacje na START dla mieszkańców subregionu poznańskiego

NABÓR WNIOSKÓW O UDZIELENIE WSPARCIA FINANSOWEGO

2018-08-03 11:20:05

AKTUALIZACJA: Uwaga we wzorze BIZNESPLANU dokonano korekty pola "Opis planowanego przedsięwzięcia" gdzie dodano pole tekstowe do punktu II. Przywrócono równiez numeracje dla punktu III. Poprawna wersja jest już dostepna do pobrania ponizej oraz w zakłdace do pobrania.

________________________________________________________________________________________________________________

 

Zgodnie z zapisami Regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości TEB Edukacja Sp. z o.o.  ogłasza nabór wniosków o udzielenie wsparcia finansowego dla Uczestników projektu.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w terminie od 06.08.2018 r. do 20.08.2018 r. osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

Dokumenty należy składać w Biurze Projektu –TEB Edukacja, al. Niepodległości 2, 61-874 Poznań (wejście od ul. Kościuszki), w kancelarii firmy, piętro II. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 16:00.

Dokumenty należy złożyć w 2 tożsamych egzemplarzach.

Uwaga! Liczy się data wpływu dokumentacji do Biura projektu. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Uczestnicy projektu zobowiązani są do złożenia następujących dokumentów (dokumenty do pobrania):

 

W/w dokumenty znajdują się również do pobrania w zakładce „DO POBRANIA”.

Oferowane maksymalne kwoty wsparcia:

Dotacja

kwota netto

kwota brutto

20 113,40 zł

26 121,30 zł

Wsparcie pomostowe*

kwota netto

kwota brutto

1 540,00 zł

2 000,00 zł

 

*Wsparcie pomostowe udzielne jest na okres 6 miesięcy. Dla 10 Uczestników projektu będzie możliwość przedłużenia wsparcia pomostowego o kolejne 6 miesięcy (łącznie 12 miesięcy). W trakcie okresu funkcjonowania nowopowstałych działalności zostanie ogłoszony osobny nabór na przyznanie rozszerzonego wsparcia pomostowego.

 

Ważne informacje dotyczące procedury przyjmowania oraz oceny wniosków:

  1. Wnioski składać mogę jedynie Uczestnicy projektu, którzy pozytywnie zakończyli udział w wsparciu doradczo-szkoleniowym.
  2. Kolejność złożenia dokumentów w skoroszycie powinna być tożsama z numeracją załączników podaną we wniosku o przyznanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości.
  3. Komplet dokumentów należy złożyć w formie papierowej, w skoroszycie (wszystkie dokumenty muszą trwale spięty) umożliwiającym wpięcie teczki z dokumentami do segregatora.
  4. Wszystkie strony złożonych dokumentów powinny być parafowane. Należy pamiętać o złożeniu podpisów w wyznaczonych miejscach oraz uzupełnieniu dat.
  5. Pracownicy biura projektu w momencie składania dokumentów przez Uczestnika projektu nie weryfikują poprawności przedłożonych dokumentów.
  6. Osoby, które złożą dokumenty osobiście otrzymają potwierdzenie złożenia dokumentów wraz z nadanym numerem indentyfikacyjnym. W przypadku osób które prześlą dokumenty pocztą/kurierem nadany numer indentyfikacyjny zostanie przesłany e-mail na adres Uczestnika projektu.
  7. Beneficjent informuje, iż na potrzeby procedury odwoławczej zakontraktowano 15% dostępnych środków. W związku z tym w po publikacji wstępnej listy osób które otrzymają dotacje, osoby niezgadzające się z oceną będą miały możliwość złożenia odwołania od wyników oceny. Łącznie przyznanych zostanie 35 dotacji w tym 6 dotacji zostanie udzielonych w ramach procedury odwoławczej.
  8. W biznesplanie dokonano następujących korekt technicznych:
    1. na pierwszej stronie dodano informacje o podaniu imienia i nazwiska Uczestnika projektu
    2. w punkcie „przygotowanie do realizacji projektu i wykonane działania” podano prawidłowy opis dotyczący wypełniania przedmiotowego pola, w pierwotnie przedłożonej wersji znajdował się opis dotyczący miejsc pracy.
    3. w punkcie „Opis planowanego przedsięwzięcia” dodano pole opisowe do pola II..

 

  1. Informacje na temat sposobu oceny złożonych biznesplanów oraz kryteria oceny znajdują się w „Regulaminie Komisji Oceny Wniosków”. Przyjęte kryteria punktowe to:
    1. ocena biznesplanu:  od 1 do 100 punktów;
    2. wynik z testu przedsiębiorczości przeprowadzonego na koniec indywidualnego doradztwa –od 0 do 15 punktów;
    3. punkty premiujące: Uczestnik projektu może otrzymać dodatkowo punkty premiujące za spełnienie poniższych kryteriów:
      • planowana działalność gospodarcza (na podstawie opisów podanych w biznesplanie) prowadzona będzie w sektorze Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) i/lub w branżach zidentyfikowanych jako branże o największym potencjale rozwojowym i/lub branżach strategicznych dla danego regionu (w ramach smart specialisation) + 5 punktów,
      • zatrudnienie min. 1 pracownika w oparciu o umowę o pracę + 5 punktów.


Wróć