Polityka cookies

Szanujemy Twoją prywatność

Używane przez nas plik cookie umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie naszej strony i ciągłe ulepszanie oferowanych usług. Zawsze jednak możesz ograniczyć ich działanie. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.

Akceptuję Ustawienia Nie akceptuję

Więcej informacji.

Wykwalifikowany technik usług farmaceutycznych- wiedza ultra forte

O projekcie

Celem projektu jest podniesienie jakości procesu nauczania uczniów kierunku technik farmaceutyczny w Policealnej Szkole Teb Edukacja dla Młodzieży w Szczecinie. W ramach projektu szkoła współpracować będzie z regionalnymi pracodawcami z branży farmaceutycznej w celu modernizacji program nauczania oraz konsultacji zakupów nowoczesnych sprzętów laboratoryjnych, mających na celu dostosowanie kształcenia słuchaczy tego kierunku do oczekiwań rynku pracy. 

Ponadto dla 72 osób chętnych (68K/4M) kształcących się na kierunku Technik farmaceutyczny stworzony został blok podnoszenia kompetencji, w skład którego wchodzą:

  • szkolenia branżowe,
  • praktyki zawodowe,
  • doradztwo zawodowe,
  • coaching.



Projekt adresowany jest do słuchaczy Szkoły Policealnej TEB Edukacja dla Młodzieży w Szczecinie kształcących się na kierunku technik farmaceutyczny. 

Projekt jest realizowany w okresie od października 2012 do grudnia 2013 roku. 

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Projekt zapewnia poszerzenie kompetencji 72 uczniów (68K/4M) o wiedzę i umiejętności potrzebne w branży farmaceutycznej. 

Blok podnoszenia kompetencji obejmuje: 

1. SZKOLENIA BRANŻOWE

  1. "Język angielski w farmacji" - 60 godz. - zajęcia anglojęzyczne z zakresu specjalistycznego słownictwa branżowego.
    Przewidywana liczba grup:
    9 gr x śr. 8 osób = 72 os. 
     
  2. "Przedstawiciel farmaceutyczny" - 60 godz. - warsztaty z zakresu rozwoju kompetencji sprzedażowych, profesjonalnej obsługi klienta oraz metod rozmowy z przedstawicielami aptek i środowiskiem medycznym.
    Przewidywana liczba grup:
    4 gr x śr. 12 osób = 48 os. 
     
  3. "Technologie IT w farmacji" - 60 godz. ? zaawansowana obsługa arkuszy kalkulacyjnych, baz danych oraz specjalistycznych programów używanych do obsługi sprzedaży w aptekach.
    Przewidywana liczba grup:
    2 gr x śr. 12 osób = 24 os.


Uwaga! Możliwość uczestnictwa w więcej niż 1 szkoleniu! 

2. PRAKTYKI - każdy uczestnik projektu zrealizuje praktyki zawodowe w wymiarze 60 godzin, w celu wzmocnienia umiejętności praktycznych. Program ustalany będzie z pracodawcą, każdorazowo do potrzeb i oczekiwań danego uczestnika. 

3. DORADZTWO ZAWODOWE - 3 godz/ osobę - zajęcia indywidualne pomocne w planowaniu ścieżki kariery zawodowej i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. 

4. COACHING - 3 godz/ osobę - zajęcia indywidualne nastawione na rozwój kompetencji osobistych niezbędnych w pracy zawodowej. 

W celu wzmocnienia efektów szkolenia na każde szkolenie branżowe opracowane zostaną autorskie materiały dydaktyczne dopasowane do potrzeb i wyjściowego poziomu wiedzy grupy. 

Zajęcia odbywać się będą w małych grupach, co pozwoli na warsztatowy charakter zajęć.
Dni i godziny zajęć dopasowane będą do oczekiwań uczestników.