Polityka cookies

Szanujemy Twoją prywatność

Używane przez nas plik cookie umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie naszej strony i ciągłe ulepszanie oferowanych usług. Zawsze jednak możesz ograniczyć ich działanie. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.

Akceptuję Ustawienia Nie akceptuję

Więcej informacji.

Dolnośląskie Warsztaty Innowacji

O projekcie

Projekt ma na celu przeszkolenie w ramach warsztatów innowacji 100 przedsiębiorców i/lub pracowników oddelegowanych przez przedsiębiorców mikro, małych i średnich firm usługowych z województwa dolnośląskiego. 

Warsztaty innowacji przeprowadzone zostaną w II blokach tematycznych (do wyboru): "Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań" oraz "Wdrażanie innowacji". 

Blok I warsztatów "Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań" ma odpowiedzieć na zapotrzebowanie związane z definiowaniem innowacji, poszukiwaniem korzystnego rozwiązania i wskazaniem możliwości innowacyjnego rozwoju firm usługowych. 

Blok II "Wdrożenie innowacji" ma na celu kompleksowe przygotowanie przedsiębiorców i/lub ich pracowników na decyzyjnych stanowiskach do wdrożenia opracowanej innowacji. 

Głównym założeniem projektu jest więc wsparcie dolnośląskich firm usługowych przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne poprzez szkolenia, które pozwolą na wykreowanie innowacyjnej perspektywy rozwoju i pokażą jak można zaplanować wdrażanie innowacji, począwszy od planowania i oceny ryzyka, przez analizę finansową, aż po wprowadzenie zmian na poziomie organizacji, co przełoży się na zapoznanie się z realnym pojęciem innowacji i znalezieniem dla niej perspektywy w indywidualnych działaniach przedsiębiorstw. 

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Szkolenia odbywać się będą w godzinach pracy w wynajmowanych salach we Wrocławiu (wkład własny Beneficjenta pomocy w postaci kosztów wynagrodzeń oddelegowanych pracowników). 

W ramach Dolnośląskich Warsztatów Innowacji we Wrocławiu odbędą się dwa bloki zajęć (DO WYBORU), każdy z nich obejmie 5 modułów (szkoleń warsztatowych) po 16h (2 dni x 8h), łącznie każdy z bloków będzie zakładał 80h warsztatów (10 dni x 8h). 

BLOK I: "Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań" obejmie następujące warsztaty:

  1. Strategia błękitnego oceanu - kreatywność w biznesie - 16h,
  2. Sporządzanie analizy opłacalności przedsięwzięcia innowacyjnego - 16h,
  3. Planowanie strategiczne i operacyjne we wdrażaniu innowacji - 16h,
  4. Diagnoza strategiczna przedsiębiorstwa pod kątem wdrażania innowacji - 16h,
  5. Pozyskiwanie funduszy na innowacje - 16h.


BLOK II: "Wdrażanie innowacji" obejmuje następujące warsztaty:

  1. Wprowadzanie na rynek innowacyjnego produktu, w tym badanie potrzeb rynku - 16h,
  2. Promocja i marketing innowacyjnego przedsięwzięcia - 16h,
  3. Zarządzanie zmianą w firmie - wdrażanie innowacji - 16h,
  4. Zarządzanie personelem w procesie zmiany profilu działalności na działalność innowacyjną - 16 h,
  5. Monitoring i ewaluacja innowacyjnych przedsięwzięć - 16 h.


Ze względu na efektywność części warsztatowej przewidzianej w każdym ze szkoleń obydwa bloki zostaną zrealizowane w 5 edycjach w 12 osobowych grupach. Dopuszczalne jest uczestnictwo w dwóch blokach przez 1 pracownika. Łącznie do udziału w projekcie zaproszonych zostanie 120 osób, po 60 os. w każdym z II bloków tematycznych.