Polityka cookies

Szanujemy Twoją prywatność

Używane przez nas plik cookie umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie naszej strony i ciągłe ulepszanie oferowanych usług. Zawsze jednak możesz ograniczyć ich działanie. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.

Akceptuję Ustawienia Nie akceptuję

Więcej informacji.

Rekrutacja i zapisy

Projekt przeznaczony jest dla 135 osób (75K/60M) po 29 roku życia, pozostających bez pracy i znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy (tj. osób po 50 roku życia, długotrwale bezrobotnych, osób niepełnosprawnych, osób o niskich kwalifikacjach) zamieszkujących w rozumieniu Kodeksu Cywilnego na obszarze województwa łódzkiego, pochodzących wyłącznie z obszarów wiejskich. 

Kryteria formalne – OBLIGATORYJNE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW:

Uczestnikiem/czką projektu może być osoba spełniająca łącznie wszystkie poniższe warunki:

  1. jest mieszkańcem województwa łódzkiego
  2. jest osobą powyżej 29 roku życia
  3. jest osobą zamieszkującą obszary wiejskie
  4. jest osobą pozostającą bez pracy

oraz dodatkowo co najmniej jeden z poniższych:

  1. jest osobą powyżej 50 roku życia*: + 10 pkt (weryfikacja: formularz zgłoszeniowy)
  2. jest osobą długotrwale bezrobotną*: + 5 pkt (weryfikacja: zaświadczenie z PUP)
  3. jest osobą bierną zawodową*: + 5 pkt (weryfikacja: formularz zgłoszeniowy)
  4. jest osobą z niepełnosprawnościami*: + 7 pkt (weryfikacja: ksero orzeczenia o niepełnosprawności)
  5. jest osobą o niskich kwalifikacjach*: + 5 pkt (weryfikacja: formularz zgłoszeniowy)
  6. jest osobą zamieszkującą jeden z powiatów: pabianicki, zgierski, łaski, poddębicki, zduńskowolski, kutnowski, łęczycki: + 10 pkt (weryfikacja: formularz zgłoszeniowy)

Szczegółowy opis procesu rekrutacji zamieszczono w Regulaminie uczestnictwa w projekcie. Komplet dokumentów znajdziesz w załadce Do pobrania.

*DEFINICJE

Osoby bezrobotne - osoby pozostające bez pracy, gotowe do podjęcia pracy i aktywnie poszukujące zatrudnienia, które są zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne /lub nie są zarejestrowane w rejestrze urzędu pracy jako bezrobotne.

Studenci studiów stacjonarnych uznawani są za osoby bierne zawodowo, nawet jeśli spełniają 3 w/w kryteria definicji osób bezrobotnych. Osoby kwalifikujące się do urlopu macierzyńskiego lub rodzicielskiego, które są bezrobotne 
w rozumieniu niniejszej definicji (i nie pobierają świadczeń z tytułu urlopu), należy wykazywać jako osoby bezrobotne.

Osoby bierne zawodowo - osoby, które w danej chwili nie tworzą zasobów siły roboczej (tzn. nie pracują i nie są bezrobotne). Studenci studiów stacjonarnych są uznawani za osoby bierne zawodowo. Osoby będące na urlopie wychowawczym (rozumianym jako nieobecność w pracy, spowodowana opieką nad dzieckiem w okresie, który nie mieści się w ramach urlopu macierzyńskiego lub urlopu rodzicielskiego), są uznawane za bierne zawodowo, chyba że są zarejestrowane już jako bezrobotne (wówczas status bezrobotnego ma pierwszeństwo). Osoby prowadzące działalność na własny rachunek (w tym członek rodziny bezpłatnie pomagający osobie prowadzącej działalność) nie są uznawane za bierne zawodowo.

Osoby długotrwale bezrobotne - definicja pojęcia „długotrwale bezrobotny" różni się w zależności od wieku:

 - młodzież (<25 lat) - osoby bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 6 miesięcy (>6 miesięcy),

 - dorośli (25 lat lub więcej) - osoby bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy (>12 miesięcy).

Osoby z niepełnosprawnościami - osoby niepełnosprawne w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.), a także osoby z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu ustawy z dnia19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2011 r. Nr 231, poz. 1375 z późn. zm.)

Osoby o niskich kwalifikacjach – osoby, które na dzień przystąpienia do projektu posiadają wykształcenie nie wyższe niż wykształcenie średnie tzn. kształcenie ukończone na poziomie szkoły średniej (wykształcenie średnie lub zasadnicze), np. technikum, liceum ogólnokształcące i profilowane, ZSZ.

Osoby powyżej 50 roku życia - wiek uczestnika projektu jest określany na podstawie daty urodzenia i ustalany w dniu rozpoczęcia udziału w projekcie. Uczestnik w dniu przystąpienia do projektu musi mieć skończone 50 lat, wg daty dziennej.