Polityka cookies

Szanujemy Twoją prywatność

Używane przez nas plik cookie umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie naszej strony i ciągłe ulepszanie oferowanych usług. Zawsze jednak możesz ograniczyć ich działanie. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.

Akceptuję Ustawienia Nie akceptuję

Więcej informacji.

Oferta

Opracowanie Indywidualnej Ścieżki Reintegracji

Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym dla 120 Uczestników projektu w wymiarze 4h/osobę w trakcie których zidentyfikowane zostaną indywidualne potrzeby, sytuacje społeczno-zawodowe, deficyty i predyspozycje. Na podstawie diagnozy doradca zawodowy wraz z Uczestnikiem opracuje Indywidualną Ścieżkę Reintegracji, w oparciu o którą realizowany będzie proces wsparcia w projekcie.

Mentoring

Po etapie tworzenia Indywidualnej Ścieżki Reintegracji (IŚR)  rolę mentora przyjmie psycholog, który tworząc z Uczestnikiem Projektu partnerską relację, wesprze wdrażanie IŚR budując ich motywację i samoocenę, co pozwoli osiągnąć trwałe efekty w zakresie zmiany postaw i sytuacji Uczestników.  Spotkania z psychologiem odbywać się będą w wymiarze 8h/osobę

Treningi kompetencji społecznych

Każdy Uczestnik Projektu weźmie udział w wybranych 2 spośród 3 propozycji grupowych treningów kompetencji społecznych realizowanych z naciskiem  na rozbudzenie aktywności i zwiększenie poczucia samodzielności. Zajęcia odbywać się będą w grupach 12-osobowych w wymiarze 10h/temat. Tematy do wyboru: Budowanie własnej wartości, Komunikacja interpersonalna, Wpływ społeczny i asertywność.

Indywidualne poradnictwo prawno-obywatelskie

Wsparcie prawno-obywatelskie ma na celu wyposażyć Uczestników Projektu w wiedzę dotyczącą rodzajów ryzyka socjalnego i możliwych form pomocy oraz zwiększy świadomość na temat praw obywatelskich, wspierając w rozwiązywaniu problemów prawnych wpływających na wykluczenie (bezprawne zwolnienie, niedopełnienie formalności dotyczących należnych świadczeń. Spotkania odbywać się będą w wymiarze 3h/osobę.

Indywidualne poradnictwo zawodowe

Poradnictwo zawodowe ma na celu rozwinąć u Uczestników Projektu postawę samodzielności w decydowaniu o dalszym rozwoju kariery, w tym w zakresie dostosowywania swoich kwalifikacji i umiejętności do warunków panujących na rynku pracy. Uczestnicy poznają skuteczne techniki autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a także zasady tworzenia CV i listu motywacyjnego. Poradnictwo zawodowe odbywać się będzie w wymiarze 4h/osobę.

Szkolenia podnoszące kompetencje i kwalifikacje zawodowe

Aby realnie zwiększyć szansę Uczestników Projektu na pozyskanie i utrzymanie pracy, zaplanowano szkolenia służące nabyciu kompetencji i kwalifikacji zawodowych w wymiarze średnio 100h/osobę. Konkretne tematy/nazwy szkoleń zostaną wskazane w toku projektu w oparciu o Indywidualne Ścieżki Reintegracji każdego Uczestnika Projektu.

Staże i pośrednictwo pracy

Każdy Uczestnik Projektu zostanie obligatoryjnie objęty wsparciem służącym zdobyciu doświadczenia zawodowego w formie 3 – miesięcznego stażu powiązanego z odbytymi szkoleniami. Staże będą trwały 3 miesiące, czas pracy to 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu lub w przypadku osób z niepełnosprawnościami w stopniu umiarkowanym lub znacznym  - 7 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Za udział w stażu uczestnikowi przysługuje stypendium stażowe w wysokości 1600,00 zł miesięcznie, od których opłacone będą składki ZUS.

Sprawne wejście na rynek pracy zapewni Uczestnikom Projektu indywidualne wsparcie pośrednika pracy, który zaprezentuje Uczestnikowi oferty pracy adekwatne do jego predyspozycji, kwalifikacji i doświadczenia, zainicjuje kontakty z pracodawcami i dostarczy aktualnych informacji o rynku pracy. Spotkania odbywać się będą w wymiarze 5h/osobę.