Polityka cookies

Szanujemy Twoją prywatność

Używane przez nas plik cookie umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie naszej strony i ciągłe ulepszanie oferowanych usług. Zawsze jednak możesz ograniczyć ich działanie. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.

Akceptuję Ustawienia Nie akceptuję

Więcej informacji.

O projekcie

Projekt "Formalne kształcenie - lepsze perspektywy" adresowany jest do osób z województwa podkarpackiego, które ukończyły Zasadniczą Szkołę Zawodową. 

Celem tego projektu jest zorganizowanie kształcenia dla osób w wieku 18-64 lata, które są zainteresowane uzupełnieniem lub podwyższeniem wykształcenia ogólnego na poziomie liceum ogólnokształcącego. Projekt gwarantuje dostęp do warsztatów oraz indywidualnego doradztwa zawodowego, dzięki czemu umożliwia zdefiniowanie ścieżki zawodowej uczestników i zwiększa szansę znalezienia lepszej pracy. 

Kształcenie osób biorących udział w projekcie "Formalne kształcenie - lepsze perspektywy " będzie trwało od września 2011 do czerwca 2013. Realizacja zajęć odbywać się będzie siedzibie TEB Edukacja w Rzeszowie. 

Założeniem projektu jest ułatwienie dostępu do edukacji na poziomie szkoły średniej oraz możliwość korzystania z dualnego systemu kształcenia, opartego na wykorzystaniu nowoczesnych i multimedialnych metod edukacyjnych (20% zajęć będzie realizowana w formie e-learningu). 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Zajęcia odbywać się będą w salach dydaktycznych szkół policealnych TEB Edukacja.

Podczas trwającego 2 letniego cyklu kształcenia zajęcia dydaktyczne będą odbywać się w systemie zaocznym (sobota / niedziela) w ramach programu nauczania dla Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego, zgodnie z planem nauczania MEN. Po zakończeniu nauki absolwentom zostaną wydane: świadectwo ukończenia szkoły oraz zostanie przeprowadzony egzamin maturalny.

Realizowane przedmioty: Język polski, Język obcy, Historia, Wiedza o społeczeństwie, Matematyka, Fizyka i astronomia, Chemia, Biologia, Geografia, Podstawy przedsiębiorczości, Technologia informacyjna.

Słuchacze, obok nauki na zajęciach w szkole, będą obowiązkowo uczestniczyć w zajęciach e-learningowych z wykorzystaniem platformy Modle w każdym z 4 semestrów na innym przedmiocie. 

E-learning to m.in.:

  • Multimedialne lekcje do wysłuchania przy pomocy komputera.
  • Prowadzenie zajęć z użyciem tablic interaktywnych.
  • Odrabianie prac domowych przy komputerze.
  • Korzystanie z testów elektronicznych.
  • Przystąpienie do niektórych egzaminów w domu, przy wykorzystaniu komputera.
  • Elektroniczny dziennik oraz lista obecności.