Polityka cookies

Szanujemy Twoją prywatność

Używane przez nas plik cookie umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie naszej strony i ciągłe ulepszanie oferowanych usług. Zawsze jednak możesz ograniczyć ich działanie. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.

Akceptuję Ustawienia Nie akceptuję

Więcej informacji.

Wykwalifikowany technik usług farmaceutycznych-zawód z przyszłością

O projekcie

Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia na kierunku technik farmaceutyczny w Szkole Medycznej TEB Edukacja dla Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim, poprzez naukę obsługi i ćwiczenia na nowoczesnym sprzęcie dydaktycznym, zakupionym na potrzeby analizy leków i technologii postaci leków. W zajęciach z wykorzystaniem nowych urządzeń udział weźmie min. 52 słuchaczy kierunku technik farmaceuta w/w szkoły. 

Dodatkowo, poprzez udział w dodatkowych szkoleniach w ramach projektu, podniesione zostaną kwalifikacje co najmniej 40 słuchaczy tego kierunku (38K/2M) w zakresie kompetencji branżowych odpowiadających zapotrzebowaniom rynku. 
Aby umożliwić rozwój kompetencji zawodowych zrealizowane zostaną kursy:

  • język angielski zawodowy w farmacji,
  • przedstawiciel handlowy w branży farmaceutycznej,
  • technologie IT w pracy technika farmacji.



Projekt jest realizowany w roku szkolnym 2012/2013. 

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

W ramach projektu zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt do pracowni farmaceutycznej Szkoły Medycznej TEB Edukacja dla Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim. Nowe urządzenia będą wykorzystywane w trakcie zajęć realizowanych na kierunku technik farmaceuta. Aby efektywnie wykorzystywać sprzęt, nauczyciele przejdą specjalistyczne szkolenia. Dodatkowo zarówno słuchacze, jak i nauczyciele będą oceniali przydatność nowych urządzeń oraz ich wpływ na jakość kształcenia. 

Ponadto w ramach projektu zrealizowane zostaną pozalekcyjne szkolenia rozwijające kompetencje przydatne w pracy w branży farmaceutycznej:

  1. Język angielski zawodowy w farmacji
    - 50 godzin dydaktycznych zajęć z języka angielskiego (3 grupy po 10 osób) 
    - zapewnione zostaną materiały dydaktyczne (m.in. sylabusy, słowniki branżowe)
  2. Przedstawiciel handlowy w branży farmaceutycznej
    - 50 godzin dydaktycznych warsztatów z zakresu rozwoju kompetencji sprzedażowych, profesjonalnej obsługi klienta oraz metod rozmowy z przedstawicielami aptek i środowiskiem medycznym (2 grupy po 10 osób)
    - zapewnione zostaną specjalistyczne podręczniki i materiały dydaktyczne przygotowane z myślą o farmaceutach
  3. Technologie IT w pracy technika farmaceuty
    - 50 godzin dydaktycznych warsztatów kształtujących umiejętności obsługi i wykorzystywania nowych technologii i oprogramowania w branży farmaceutycznej (2 grupy po 10 osób)
    - zapewnione zostaną sylabusy oraz nowoczesne oprogramowanie



Warunkiem ukończenia zajęć będzie 80% frekwencja. Zajęcia realizowane będą w formie fakultatywnych spotkań w terminach dostosowanych do potrzeb słuchaczy.