DORADZTWO ZAWODOWE I PSYCHOLOGICZNE
Wszyscy Uczestnicy zostaną objęci wsparciem w postaci diagnozy doradcy zawodowego i psychologia oraz przygotowania Indywidualnego Planu Działania (IPD). IPD będzie stanowił podstawę udziału w projekcie i od niego zależała będzie wybrana dla każdego Uczestnika ścieżka rozwoju. Średni wymiar indywidualnego doradztwa dla 1 Uczestnika to 6 h zegarowych.
WARSZATATY TERAPEUTYCZNE
W ramach zadania realizowane również będą szkolenia z kompetencji społecznych. Po ich zakończeniu Uczestnicy otrzymają certyfikaty. Szkolenia te będą dotyczyły następujących zakresów:
Wszyscy Uczestnicy zostaną objęci wsparciem doradcy zawodowego – średnio 6 h/UP.
Dla chętnych przewidziano możliwość skorzystania z pomocy prawnej – średnio 2 h/UP.
DORADZTWO PRAWNICZE
Dla wszystkich chętnych UP przewidziano możliwość skorzystania z pomocy prawnej zależnej od indywidualnych potrzeb każdego Uczestnika, w wymiarze średnio 2 h/UP.
SZKOLENIA ZAWODOWE
W ramach Projektu 80 Uczestników weźmie udział w szkoleniu wybranym zgodnie z indywidualnym planem działania, odpowiednim dla potencjału i potrzeb Uczestnika. Wybór szkoleń będzie również uzależniony/zgodny z zapotrzebowaniem na regionalnym i lokalnych rynku pracy. W projekcie zaplanowano otwarty katalog szkoleń, który zapewni maksymalną indywidualizację pomocy (średnio 66h/UP).
Za udział w szkoleniu uczestnikom przysługuje stypendium szkoleniowe.
STAŻE ZAWODOWE
Udział w 3-miesięcznych stażach zawodowych dla 60 osób, na podstawie umów i indywidualnych programów stażowych uwzględniając predyspozycje zawodowe, dzięki którym Uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności do wykonywania zadań w miejscu pracy.
Wymiar stażu będzie wynosił 480 h (3 x 160 h), a Uczestnicy otrzymają stypendium stażowe w wysokości 2 231,28 zł brutto, w tym wymagane prawem składki i czynniki wynagrodzenia za każde przepracowane 160 h. Czas pracy stażysty wynosi 8 h na dobę, tj. 40 h tygodniowo, natomiast dla osoby z niepełnosprawnością – 7 h na dobę, tj. 35 h tygodniowo.
POŚREDNICTWO PRACY
Zaplanowano indywidualne spotkania z pośrednikiem pracy w wymiarze 6 godzin dla Uczestnika Projektu. W trakcie spotkań pośrednik przygotuje Uczestnika Projektu do poruszania się po rynku pracy i udziału w procesach rekrutacyjnych (pomoc w opracowaniu dokumentów aplikacyjnych, symulacja rozmów kwalifikacyjnych). Będzie wskazywał Uczestnikowi oferty pracy adekwatne do jego kwalifikacji i doświadczenia oraz inicjował kontakty Uczestnika z pracodawcami.