W ramach projektu każdy z uczestników zostanie objęty wsparciem:
- Doradztwo zawodowe
- Szkolenia branżowe dopasowane do kierunku kształcenia
- Płatny staż zawodowy
Doradztwo edukacyjno-zawodowe realizowane będzie w oparciu o testy badające profil preferencji zawodowych oraz testy intelektualne. Zaplanowane są indywidualne spotkania ze specjalistą w wymiarze 3h/ osobę
Specjalistyczne szkolenia branżowe:
- Dla uczniów i słuchaczy kierunku Technik informatyk: kursy Microsoft Technology Associate (MTA) wraz z egzaminami:
- Podstawy baz danych-Database Fundamentals (kurs nr MS-40364), egz.nr 98-364, 40h/gr, 7gr
ramowy program kursu: zrozumienie podstawowych pojęć z zakresu baz danych, tworzenie obiektów bazy danych, manipulowanie danymi, przechowywanie danych, administrowanie bazą danych.
- Podstawy administracji serwerem Windows-Windows Server Administration Fundamentals (kurs nr MS-40365), egz.nr 98-365, 40h/gr, 7gr
ramowy program kursu: przegląd funkcjonalności WS, zarządzanie WS, zarządzanie przestrzenią dyskową- pojęcia logiczne, elementy monitorowania wydajności, stabilności oraz rozwiązywanie problemów z WS, podstawowe usługi, usługi plików i wydruków, popularne role w Win. w środowisku sieciowym oraz w odwołaniu do aplikacji.
- Podstawy rozwoju programowania - Software Development Fundamentals (kurs nr MS-40361), egz.nr 98-361, 40h/gr, 7gr
ramowy program kursu: wprowadzenie do oprogramowania obiektowego, programowanie ogólne, zrozumienie Web Apllications, aplikacje desktopowe, Databases.
- Dla uczniów i słuchaczy kierunku Technik analityk i Technik informatyk:
- Kurs MOS (Microsoft Office Specialist) kończący się egzaminami MOS - oficjalny egzamin Microsoft potwierdzający biegłą znajomość wybranego programu pakietu MS Office. Ramowy program kursów obejmuje:
-WORD?24h/gr, 10gr?tworzenie dokumentów i zarządzanie nimi, formatowanie tekstu, akapitów i sekcji, tworzenie tabel i list, stosowanie odwołań, wstawianie i formatowanie obiektów.
-EXCEL-24h/gr, 11gr?tworzenie arkuszy i skoroszytów i zarządzanie nimi, tworzenie komórek i zakresów, tworzenie tabel, stosowanie formuł i funkcji, tworzenie wykresów i obiektów.
- PowerPoint – 24h/gr, 1gr-podstawy tworzenia prezentacji, tworzenia diagramów, przejścia i schematy animacji, przygotowanie prezentacji do wydruku.
c. Dla uczniów i słuchaczy kierunku Technik fotografii i multimediów:
- Kurs Adobe Photoshop (AP) kończący się egzaminami Adobe Certified Associate (ACA) -międzynarodowy, uznanym dokumentem potwierdzający kompetencje w zakresie wykorzystania powszechnych narzędzi Adobe w pracy graficznej. Ramowy program kursów obejmuje:
- konstrukcja obrazu cyfrowego, interfejs, wielowymiarowe kompozycje graficzne, fotomontaż, retusz.
Staże zawodowe dla 89 uczniów:
- Staże zawodowe będą zorganizowane u pracodawców w branży zgodnej z kierunkiem kształcenia.
- W przypadku zgłoszenia większej liczby osób chętnych na staż niż przewidziane w projekcie 89, zostanie stworzona lista rankingowa, w której pierwszeństwo odbycia stażu będą miały osoby o najwyższych ocenach szkolnych, a w przypadku jednakowych ocen - osoby o najwyższej frekwencji zarówno na zajęciach odbywających się w ramach projektu, jak i na zajęciach szkolnych.
- Na czas odbywania stażu zostanie sporządzona umowa trójstronna między TEB Edukacja sp. z o.o., przedsiębiorcą i uczestnikiem projektu. Umowa określa ilość godzin stażu, okres i miejsce jego realizacji, wynagrodzenie stażysty, a także zobowiązanie do wyznaczenia opiekuna stażu po stronie podmiotu przyjmującego na staż. Zostanie opracowany program stażu.
- Stażysta otrzyma stypendium stażowe w wysokości 1250,00 zł brutto za realizację stażu w wymiarze 150 godzin zegarowych.