W ramach projektu każdy z uczestników zostanie objęty wsparciem:
2. Specjalistyczne szkolenia branżowe dla Słuchaczy Szkoły Policealnej i Szkoły Medycznej TEB Edukacja w Piotrkowie Trybunalskim:
(1) Metodyka i zasady organizacji procesu terapeutycznego w zakresie specjalistycznych usług opiekuńczych, 24h/grupę,
(2) Praca z dziećmi i młodzieżą niesłyszącą i słabosłyszącą, 32h/grupę
(3) Terapia pedagogiczna z elementami rewalidacji, 24h/grupę
(4) Oligofrenopedagogika, 32h/grupę
(1) Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z metodyką nauczania języka angielskiego, 48h/grupę,
(2) Kurs dla opiekunek dziecięcych w żłobku lub klubie dziecięcym, 280h, w tym 200h teorii/grupę i 80h praktyk/osobę
(1) Skuteczna i efektywna współpraca działów SPA i fizjoterapii, 32h/grupę
(2) Fizjoterapia w sporcie i odnowie biologicznej, 32h/grupę
(1) Ochrona radiologiczna pacjentów, 26h/grupę
(2) System zapewniania jakości w diagnostyce radiologicznej. Nowoczesna diagnostyka obrazowania, 60h/grupę
(1) Coach rodzinny - poprawa jakości funkcjonowania otoczenia osób niepełnosprawnych, 48h/grupę.
3. 120 słuchaczy zostanie objętych kursami z języka obcego branżowego (branża medyczno-pielęgniarska/społeczna). Kurs przygotuje uczestników do zdania zewnętrznego egzaminu certyfikującego na poziomie A2 lub B2-zależnie od umiejętności bazowych UP, które będą sprawdzane przed rozpoczęciem zajęć.
Wszystkie zaplanowane w ramach projektu szkolenia kończą się zewnętrznymi egzaminami umożliwiającymi uzyskanie certyfikatu potwierdzającego nabycie kwalifikacji.
4. Staże zawodowe:
120 uczestników projektu zrealizuje 150-godzinne staże zawodowe u pracodawców z branży. Staż pozwoli na zdobycie pożądanego wśród pracodawców doświadczenia i lepsze przygotowanie się do zdawania egzaminów zawodowych. Za udział w stażu uczestnicy otrzymają stypendium w wysokości 1.800,00 zł brutto za przepracowane 150 h. Na czas odbywania stażu zawarta zostanie umowa trójstronna (pomiędzy TEB, Przedsiębiorcą i Uczestnikiem Projektu). Umowa określała będzie co najmniej ilość godzin stażu, okres i miejsce jego realizacji, wynagrodzenie stażysty, a także zobowiązanie do wyznaczenia opiekuna stażysty po stronie podmiotu przyjmującego na staż.
Staż zawodowy jest realizowany na podstawie programu opracowanego przez nauczyciela oraz dyrektora szkoły we współpracy z podmiotem przyjmującym na staż.
Zaplanowano także pokrycie kosztów związanych z odbywaniem stażu zawodowych (m.in. zakupu odzieży roboczej, eksploatacji materiałów i narzędzi, kosztów dojazdu itp.) do wysokości 1000 zł/1 UP oraz refundację wynagrodzenia opiekunów stażystów do kwoty 500zł brutto za opiekę nad 3-osobową grupą stażystów.